Fotíme jaro

Astronomické jaro nám nedávno začalo, po sněhu ani památky, nastal tedy nejlepší čas vzít foťák a vyrazit ven. Příroda se probouzí, všechno pomalu začíná pučet a kvést, proto jistě nebude problém nalézt vhodný námět k fotografování.

fotime-jaro-01

K fotografování jara není potřeba žádné speciální fotografické vybavení. Vystačíte si prakticky s jakýmkoliv fotoaparátem. Majitelé zrcadlovek zřejmě šáhnou po makro objektivu, předsádkové čočce nebo mezikroužcích. Majitelé pokročilých kompaktů pouze využijí univerzálnosti svých fotoaparátů a nastaví režim makro nebo super makro.

fotime-jaro-02

Nicméně ať už fotíte čímkoliv, určitě nebude od věci vymačkat z pořízeného snímku maximum. Abychom toho dosáhli, je nutné zvládnou alespoň základní úpravy snímků v nějakém editoru. Nabídka na trhu je poměrně široká, nicméně “zrcadlovkáři” většinou používají surový formát obrazu – tzv. RAW. A na úpravy rawů je v současné době nejrozšířenějším programem Adobe Lightroom. A to nejen díky funkcím, které nabízí, ale také díky příznivé ceně. Z těchto důvodů jsem pro vás připravil kurz na úpravy fotografií v Adobe Lightroom.

Pro ilustraci přikládám ukázku snímku před a po zpracování v programu Adobe Lightroom.

Before
After

Podobnými úpravami není třeba trávit mnoho času a spoustu postupů lze jednoduše provádět automaticky. Přijďte na kurz Adobe Lightroom a přesvědčte se, že to zvlátnete také.

Fotíme jaro Fotíme jaro Fotíme jaro Fotíme jaro

Tomáš Drozd | Kurzyfocení.cz
lektor kurzů fotografování a fotograf
www.kurzyfoceni.cz
Facebook

Rubriky
0 Comments
0 Pings & Trackbacks

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.