Fotoreport z červnového kurzu v Zoo Ostrava

Přestože počasí poslední doby moc nenasvědčovalo tomu, že by se mohlo umoudřit, na pátečním kurzu Fotíme v Zoo Ostrava 7.6. byly podmínky pro fotografování přímo ideální. Na kurzu se sešla opravdu výborná parta lidí a musím říct, že jsme si kurz všichni opravdu užili. V tomto článku vám přináším krátký fotoreport, jak to na kurzu vypadalo.

Pro teoretickou část jsme měli k dispozici krásnou, moderní učebnu v nově postavené budově návštěvnického centra, které vyrostlo na místě po původní letní zoorestauraci.

kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava

Po krátkém entrée, ujasnění co, jak budeme fotografovat a zopakování důležitých fotografických pojmů jsme začali s fotografováním v horní části zoo v průchozích ptačích voliérách.

kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava

Ve voliérách se fotí opravdu dobře. Ptáci jsou na pohyb lidí zvyklí a jsou takříkajíc na dosah ruky.

Obyvatel zoo, který nikdy nezklame je čáp černý. I letos krásně pózoval. Některým z nás předvedl, jak vypadá ranní (nebo spíše dopolední) koupel a následná očista. Věřím, že většina účastníků zde pořídila opravdu hezké fotografie.

Oblíbená zastávka u pandy červené nepřinesla kýžený výsledek, jelikož bylo právě po krmení a vykukující sluníčko přímo lákalo k odpočinku. No snad příště.

Zastavení v kozím výběhu bylo již tradičně doprovázeno bojem s kompozicí na malém prostoru a množstvím pobíhajících zvířat a dětí. I přesto fotoaparáty neustále cvakaly.

kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava

Některým se však očividně více líbili všudypřítomní pávi.

I když byla expozice s žirafami nedostupná z důvodu výstavby nového pavilonu, měli jsme opravdu co dělat, abychom stihli projít všechny lokace a strávit na nich dostatek času. Sovice sněžní k nám byly tentokráte příliš skoupé a jakékoliv fotografování prakticky bojkotovaly. Zbyl tedy prostor se na chvíli zdržet u kočkovitých šelem.

kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava

Téměř letní počasí a odpolední sluníčko však vybízelo spíše k odpočinku. Jakékoliv pózování vzdal dokonce i serval.

Závěr kurzu patřil zhodnocení pořízených fotografií, opakování nabytých vědomostí a diskusi. Na každém kurzu Fotíme v Zoo Ostrava je také na závěr odměněn nejlepší snímek. Věcnou cenu za nejlepší snímek si tentokráte odnesl jeden z účastníků ne za jednu, ale rovnou za celou sérii fotografií úžasného momentu, kterého jsme byli svědky. Celá reportáž již brzy zde nebo na Facebooku. Těšte se!

Tomáš Drozd | Kurzyfocení.cz
lektor kurzů fotografování a fotograf
www.kurzyfoceni.cz
Facebook

kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava
Rubriky
2 Comments
  1. Květa Laíková

    Musím potvrdit,že kurz focení v Zoo,byl opravdu povedený.Bavila jsem se celý den,počasí jako na objednávku,uteklo to jako voda.Pochytala jsem spoustu rad a vychytávek a donesla si domů opravdu nádherné fotografie. Díky za kurz a hlavně díky za fajn přístup lektore 🙂 Lalina

0 Pings & Trackbacks

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.