Jarní foto workshop v Beskydech

Po prvním podzimním workshopu jsme tentokrát vyrazili na jarní. Vypadá to, že se z toho stane tradice 🙂 Počasí sice objednat nelze, ale i tak by se dalo říci, že nám to vyšlo. Vody bylo více než dost, návštěvníků u vodopádu jako šafránu a parádní západ slunce taky byl. Co více si přát?! Jediné, co by se dalo vytknout je, že zrovna ve zvoleném termínu teploty klesly pod deset stupňů, tudíž, kdo si vzal teplé oblečení zvítězil.

Necelou hodinu po poledni jsme se sešli na parkovišti před Rajskou boudou a vyrazili k vodopádům. Musím říct, že někteří byli opravdu dobře připraveni na témata, které jsme se chystali fotografovat. Nechyběly polarizační ani ND filtry, drátěné spouště atd. Nicméně i s kompaktem jsme si poradili.

Foto workshop beskydy jaro 2016 Foto workshop beskydy jaro 2016

Rajská polévka v Rajské boudě a káva nám dodala energii na další kolo v podobě fotografování krajiny. Při pohledu na oblohu jsme měl opravdu velké obavy, zda bude co fotografovat. Jakmile jsme však dorazili na druhou lokaci, jako by mé prosby někdo nahoře vyslyšel. Mračna se začala trhat a skrz mraky se dralo slunce.

Foto workshop beskydy jaro 2016

Občas bylo třeba vyčkat na vhodný okamžik, ale když slunce zasvítilo skrz díru v mracích, byla to krása. Alespoň bylo dostatek času připravit si záběr a vysvětlit co a jak fotografovat.

Foto workshop beskydy jaro 2016

Někteří si čekání na vhodný okamžik krátili zaslouženým odpočinkem v trávě 🙂

Vítr a mraky na obloze přímo vybízely k experimentování s filtry a délkou expozice viz. obrázek níže. (Pro porovnání přejeďte myší).

Before
After

Pak konečně přišel vytoužený okamžik západu slunce. Světlo bylo přímo magické.

Foto workshop beskydy jaro 2016 Foto workshop beskydy jaro 2016

Sám jsem si žádnou fotku ulovit nestihl, tak jsem alespoň rychle dokumentoval.

Foto workshop beskydy jaro 2016 Foto workshop beskydy jaro 2016

Po západu slunce už nás někteří účastníci museli opustit. Se zbytkem jsme fotili ještě po desáté večerní noční oblohu, ale nakonec i nás přemohla zima. Už teď se těším na podzimní fotoworkshop.

Tomáš Drozd

fotograf a lektor kurzů fotografování
lektor

Fotografování jsem se začal aktivně věnovat v roce 2001. Od roku 2008 pravidelně lektoruji kurzy fotografování pro začínající a mírně pokročilé fotografy. V roce 2012 začínám pořádat také vlastní kurzy fotografování v Ostravě – Kurzyfoceni.cz.

Jako fotograf na volné noze se věnuji převážně fotografování svateb a portrétní fotografii.

Rubriky
0 Comments
0 Pings & Trackbacks

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.