Kurzy v Zoo Ostrava jsou za námi

  • kurz fotografování zoo ostrava 14.9

V pátek 14.9. 2012 proběhl poslední letošní fotokurz: Fotíme v Zoo Ostrava. Kurzu se zúčastnilo celkem pět účastníků. Počasí nám přálo, protože nepršelo a ani nebylo příliš horko. Celé dopoledne byla zoo téměř liduprázdná. Kurzu se zúčastnili jak zkušení amatérští fotografové, tak úplní začátečníci.

Kurz začal v devět hodin ráno a po cca. dvou hodinové přednášce o základních fotografických veličinách, nastavení fotoaparátu a způsobech, jak fotit zvířata jsme se vydali na obchůzku zoo.  Již při první zastávce u vodních ptáků bylo vidět, že si účastníci vzali dobré rady k srdci. Hezky si poradili s kompozicí a velmi dobře se vyrovnali se světelnými podmínkami při fotografování proti slunci. Vlastně celý den bylo hezké sledovat, jaké dělají pokroky. Během pár hodin a při troše dobrých rad tvořili opravdu krásné fotografie zvířat.

vítězný snímek z kurzu - Fotíme v zoo Ostrava

Proběhla samozřejmě také soutěž o nejlepší snímek. Vítěz získal drobný dárek v podobě trička s logem Kurzyfocení.cz. Vítěznou fotografií tentokrát byla sovice sněžní. Trochu jsem na ni sázel, jelikož ze sovic jako jediná stále posedává na kmeni uprostřed voliéry, téměř v ideální pozici pro fotografování. Výherci samozřejmě gratuluji za krásný snímek.

Trochu mně mrzí, že to byl letos poslední kurz v zoo, protože jak skladbou účastníků, tak počtem krásných fotografií patřil zatím k těm nejlepším. A jako důkaz, že o dobré fotografie nebyla nouze přikládám fotografie jednoho z účastníků:

Více fotografií z kurzu také na stránkách jednoho z účastníků p. Radima Pavlovského

kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava
Rubriky
0 Comments
0 Pings & Trackbacks

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.