Fotíme v Zoo Ostrava

Kurz fotografování: Fotíme v Zoo Ostrava

Rádi bychom vás pozvali na 8. ročník oblíbeného kurzu fotografování pro všechny, kteří rádi fotí zvířata. Kurz je určen pro všechny bez rozdílu věku a se základní znalostí ovládání fotoaparátu. Naučíte se, jak fotografovat zvířata ve volné přírodě a v zoo. Vyzkoušíte si, jak se dělá zvířecí portrét nebo jak fotit zvířata v akci. Získané zkušenosti uplatníte nejen při focení běžných věcí, ale také při focení vašich domácích mazlíčků.

Kurz focení v ZOO Ostrava

Termíny kurzů
MOMENTÁLNĚ ŽÁDNÝ TERMÍN
Místo konání
Zoo Ostrava
Začátek kurzu
9:00 h
Ukončení kurzu
17:00 h
Počet účastníků
10 (min. počet účastníků 4)

Popis kurzu

Zkušený lektor vás v krátkém úvodním vstupu zasvětí do základních dovedností ovládání fotoaparátu a způsobů kompozice. Vysvětlí vám základní fotografické pojmy jako clona, čas, ISO a jejich vzájemnou souvislost. Všechny nabyté vědomosti si ihned vyzkoušíte v praxi při fotografování zvířat v zoo. Po celou dobu bude lektor s vámi a pokud si nebudete vědět s něčím rady, ochotně vám poradí a vše vysvětlí. Tento kurz je ideální pro praktický nácvik vědomostí získaných na dvoudenním základním kurzu Základy fotografování.

Program kurzu

9:00
Prezence, seznámení s lektorem a ostatními účastníky
9:30
Teoretická část – krátké seznámení s nastavením fotoaparátu a základními fotografickými pojmy (čas, clona, ISO)
10:00
Praktická část – Fotografování zvířat v horní části zoo: soustředíme se na správné nastavení fotoaparátu a kompozici, děláme zvířecí portrét
12:00
Oběd
13:00
Praktická část – Fotografování zvířat v dolní části zoo, učíme se fotit přes sklo a přes mříže, fotíme zvířata v akci
16:00
Zhodnocení pořízených fotografií, identifikace chyb a rozebrání způsobu, jak se jim vyvarovat, diskuse
17:00
Ukončení kurzu

Vhodné vybavení na kurz

  • digitální zrcadlovka nebo kompaktní fotoaparát s manuálními expozičními režimy (P, Av, Tv, M)
  • univerzální objektiv typu zoom a hlavně silnější teleobjektiv (ohnisko 70 – 300mm)
  • kdo má, může vzít také polarizační filtr
  • oblečení pro outdoor (kvalitní obuv a oděv, který lze zašpinit)

Cena: 1490,- Kč včetně DPH

Tomáš Drozd

fotograf a lektor kurzů fotografování
lektor

Fotografování jsem se začal aktivně věnovat v roce 2001. Od roku 2008 pravidelně lektoruji kurzy fotografování pro začínající a mírně pokročilé fotografy. V roce 2012 začínám pořádat také vlastní kurzy fotografování v Ostravě – Kurzyfoceni.cz.

Jako fotograf na volné noze se věnuji převážně fotografování svateb a portrétní fotografii. Pracuji řadu let v programech Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, Zoner Photo Studio a dalších.

Další kurzy

Základy fotografování

Přestaňte se bát svého fotoaparátu! Podrobně vás provedeme problematikou fotografování a obsluhy fotoaparátu. Vše dostatečně vysvětlíme a vyzkoušíme.

Detail kurzu

Individuální kurz

Neradi se účastníte hromadných kurzů, zajímá vás jen konkrétní téma nebo potřebujete ušít kurz přímo na míru? Zde je možnost právě pro vás!

Detail kurzu

Reference

Z mého pohledu byl kurz přesně určen pro mne. Teoretická čast mi odhalila veškeré záludnosti focení s digitální zrdcadlovkou a v případě nejasností jste vždy našel tu správnou cestu jak nám to vysvětlit. V praktické časti jsme nově nabyté zkušenosti převedli do reality s vašimi případnými korekcemi. Co se týče náplně kurzu, určitě bych nic neměnila, bylo to vše naprosto dostačující. Kurz mi ukázal jak naplno využít potencíál a možnosti mého fotoaparátu. Kurz bych samozřejmě všem začátečníkům i pokročilým vřele doporučila.

Kamila G.

Kurz mi pomohl ještě více, než jsem očekávala. Neuměla jsem si ani představit, že někdy budu mému foťáku tak moc rozumět. Hodně mi pomohly i vaše rady ohledně příslušenství, protože jsem absolutně netušila, podle čeho se vybírá externí blesk, filtry, atd. Myslím, že z vašeho výkladu všichni pochopí úplně všechno, protože umíte věci dobře vysvětlit.

Aneta M.

Další reference