Kurz Adobe Lightroom

Kurz Adobe Lightroom

Adobe Lightroom dnes patří k nejlepším a nejrozšířenějším programům pro správu a úpravu fotografií mezi amatérskými i profesionálními fotografy. Práce s programem a úprava fotografií v Adobe Lightroom se může zdát na první pohled složitá. Pochopení programu a jeho správné nastavení vám velmi ulehčí a hlavně podstatně urychlí práci s fotkami. Na kurzu si ukážeme, jak s Lightroomem pracovat, aby výsledky byly co nejlepší. Dělat profesionálně vypadající fotky a ještě mít více času na focení nebylo nikdy jednodušší!

Before
After

Kurz Adobe Lightroom

Termíny kurzů
Pouze individuálně
Místo konání
Teslova 1117/2d, Ostrava – Mor. Ostrava a Přívoz zobrazit na mapě
Délka kurzu
4h
Počet účastníků
Maximálně 4 účastníci (min. počet účastníků 1)

Popis kurzu

Cílem kurzu je ukázat, že zpracování fotografií ve formátu RAW může být velmi rychlé a efektivní bez nutnosti používat jakýkoliv další software. Je úplně jedno, co vás baví fotit. Na kurzu si ukážeme, jak upravovat fotky, aby vypadaly co nejlépe a jejich úprava vám zabrala co nejméně času.

Co se na kurzu naučíte?

 1. Správně nastavit program
 2. Jednoduše vyhledávat, třídit a hodnotit fotografie
 3. Upravovat fotografie ve formátu RAW (CR2 – Canon, NEF – Nikon, atd.)
 4. Upravovat expozici, barvy, tonalitu, atd.
 5. Přidávat různé efekty, simulovat použití filtrů
 6. Opravovat optické vady nebo kompoziční chyby
 7. Odstraňovat šum nebo nežádoucí prvky na fotografiích
 8. Aplikovat hromadné filtry
 9. Zostřovat fotografie
 10. Připravovat fotografie pro tisk nebo web
 11. .. a mnoho dalšího

Co vzít s sebou

 • NUTNÉ – vlastní notebook s nainstalovaným programem Adobe Lightroom 5 + myš a nabíječku
 • VOLITELNÉ – vlastní fotografie ideálně ve formátu RAW, NEF apod.
 • dobrou náladu a chuť se něco naučit

POZOR: Pokud Adobe Lightroom ještě nepoužíváte, můžete si stáhnout zkušební 30 denní verzi přímo ze stránek Adobe: http://www.adobe.com/cz/products/photoshop-lightroom.html
Nainstalujte si prosím program na svůj notebook před kurzem, abychom se zbytečně nezdržovali! Program nemá oficiální českou verzi, proto jej na kurzu budeme používat v angličtině.

Cena: 1.490,- Kč

Tomáš Drozd

fotograf a lektor kurzů fotografování
lektor

Fotografování jsem se začal aktivně věnovat v roce 2001. Od roku 2008 pravidelně lektoruji kurzy fotografování pro začínající a mírně pokročilé fotografy. V roce 2012 začínám pořádat také vlastní kurzy fotografování v Ostravě – Kurzyfoceni.cz.

Jako fotograf na volné noze se věnuji převážně fotografování svateb a portrétní fotografii. Pracuji řadu let v programech Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, Zoner Photo Studio a dalších.

Další kurzy

Fotíme v Zoo Ostrava

Fotíte rádi zvířata? Pojďte s námi strávit celý den v zoo! Naučíme vás základní techniky fotografování zvířat a odnesete si krásné fotografie.

Detail kurzu

Individuální kurz

Neradi se účastníte hromadných kurzů, zajímá vás jen konkrétní téma nebo potřebujete ušít kurz přímo na míru? Zde je možnost právě pro vás!

Detail kurzu

Reference

Kurz mi pomohl ještě více, než jsem očekávala. Neuměla jsem si ani představit, že někdy budu mému foťáku tak moc rozumět. Hodně mi pomohly i vaše rady ohledně příslušenství, protože jsem absolutně netušila, podle čeho se vybírá externí blesk, filtry, atd. Myslím, že z vašeho výkladu všichni pochopí úplně všechno, protože umíte věci dobře vysvětlit.

Aneta M.kurz: Základy fotografování

Z mého pohledu byl kurz přesně určen pro mne. Teoretická čast mi odhalila veškeré záludnosti focení s digitální zrdcadlovkou a v případě nejasností jste vždy našel tu správnou cestu jak nám to vysvětlit. V praktické časti jsme nově nabyté zkušenosti převedli do reality s vašimi případnými korekcemi. Co se týče náplně kurzu, určitě bych nic neměnila, bylo to vše naprosto dostačující. Kurz mi ukázal jak naplno využít potencíál a možnosti mého fotoaparátu. Kurz bych samozřejmě všem začátečníkům i pokročilým vřele doporučila.

Kamila G.kurz: Fotíme v Zoo Ostrava

Další reference