Kurz fotografování psů

Kurz fotografování psů

Máte digitální zrcadlovku a rádi byste se naučili fotit psy? Rádi fotografujete, ale nevíte si rady s nastavením fotoaparátu pro focení psů? Prakticky zaměřený kurz fotografování psů je určen právě vám! Během kurzu se naučíte, jak správně fotografovat psy v různých světelných podmínkách a v různých situacích. Naučíte se, jak fotit psy v pohybu nebo vytvořit krásný psí portrét.

Kurz fotografování psů

Termíny kurzů
Pouze individuálně
Místo konání
Ostrava – Bělský Les nebo dle dohody
Délka kurzu
4h
Počet účastníků
Maximálně 8 účastníků (min. počet účastníků 1)

Popis kurzu

Kurz je určen všem majitelům psů nebo nadšencům pro fotografování psů. Kurz je prakticky zaměřen a probíhá venku v délce min. 4 a max. 6 hodin (dle počtu účastníků). Pro jeho úspěšné zvládnutí je dobré mít základní znalosti obsluhy fotoaparátu v rozsahu kurzu Základy fotografování. Vhodným vybavením na kurz je digitální zrcadlovka ideálně s objektivem, který má rozsah ohniskových vzdáleností 100 – 300 mm. Vhodným vybavením je také objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 35, 50, 85 nebo 100mm.

Program kurzu

  1. Seznámení se s nastavením fotoaparátu a upřesnění základních pojmů, které je nutné znát pro správné nastavení fotoaparátu.
  2. Volba vhodného vybavení pro fotografování zvolených témat.
  3. Inscenované fotografování psa v různých světelných podmínkách – využití světla a vhodných úhlů, nastavení správné expozice v režimu priority clony (A nebo Av) a v manuálním režimu (M).
  4. Fotografování pohybu – význam expozičního času, volba vhodné pozice pro fotografování pohybu, správné nastavení fotoaparátu, kreativní využití expozičního času při focení pohybu.
  5. Zhodnocení pořízených fotografií, diskuse, závěr

Vhodné vybavení na kurz

  • NUTNÉ – digitální zrcadlovka
  • NUTNÉ – objektiv s rozsahem ohnisek alespoň 70 – 200mm (tzv. zoom)
  • VOLITELNÉ – objektivy pevnou ohniskovou vzdáleností (35, 50, 85, 100mm apod.)
  • outdoorové oblečení, které lze ušpinit a ideálně odolné proti vlhku i chladu (v závislosti na počasí)

Kurz je možné absolvovat také se svým psem. Pro pohodu vaši i účastníků je však nutné, aby pes byl disciplinovaný a snášenlivý vůči ostatním psům.

Cena: 1.490,- Kč včetně DPH

Tomáš Drozd

fotograf a lektor kurzů fotografování
lektor

Fotografování jsem se začal aktivně věnovat v roce 2001. Od roku 2008 pravidelně lektoruji kurzy fotografování pro začínající a mírně pokročilé fotografy. V roce 2012 začínám pořádat také vlastní kurzy fotografování v Ostravě – Kurzyfoceni.cz.

Jako fotograf na volné noze se věnuji převážně fotografování svateb a portrétní fotografii. Pracuji řadu let v programech Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, Zoner Photo Studio a dalších.

Další kurzy

Fotíme v Zoo Ostrava

Fotíte rádi zvířata? Pojďte s námi strávit celý den v zoo! Naučíme vás základní techniky fotografování zvířat a odnesete si krásné fotografie.

Detail kurzu

Individuální kurz

Neradi se účastníte hromadných kurzů, zajímá vás jen konkrétní téma nebo potřebujete ušít kurz přímo na míru? Zde je možnost právě pro vás!

Detail kurzu

Reference

Kurz mi pomohl ještě více, než jsem očekávala. Neuměla jsem si ani představit, že někdy budu mému foťáku tak moc rozumět. Hodně mi pomohly i vaše rady ohledně příslušenství, protože jsem absolutně netušila, podle čeho se vybírá externí blesk, filtry, atd. Myslím, že z vašeho výkladu všichni pochopí úplně všechno, protože umíte věci dobře vysvětlit.

Aneta M.kurz: Základy fotografování

Z mého pohledu byl kurz přesně určen pro mne. Teoretická čast mi odhalila veškeré záludnosti focení s digitální zrdcadlovkou a v případě nejasností jste vždy našel tu správnou cestu jak nám to vysvětlit. V praktické časti jsme nově nabyté zkušenosti převedli do reality s vašimi případnými korekcemi. Co se týče náplně kurzu, určitě bych nic neměnila, bylo to vše naprosto dostačující. Kurz mi ukázal jak naplno využít potencíál a možnosti mého fotoaparátu. Kurz bych samozřejmě všem začátečníkům i pokročilým vřele doporučila.

Kamila G.kurz: Fotíme v Zoo Ostrava

Další reference