Nedělní fotoškola

Kurz fotografování: Nedělní fotoškola

Krok po kroku od úplných základů k pokročilým technikám fotografování. Nedělní fotoškola je šest neděl plných zážitků, zkušeností a inspirace. Praktická a srozumitelná výuka formou jednodenních kurzů a foto workshopů, které na sebe tématicky navazují intenzitou výuky i mírou dovedností vás posune mílovými kroky vpřed. Jednoduše řečeno za méně než dva měsíce zvládnete s vaším fotoaparátem to, co jiní za několik let.

Nedělní fotoškola

Termíny kurzu:
žádné termíny pro rok 2019
Délka kurzu:
6x sobota nebo neděle zpravidla od 13 do 20h, celkem min. 48 hodin výuky
Počet účastníků
6 (min. počet účastníků 4)

Popis kurzu

Kurz se koná vždy v neděli a každý den bude úplně jiný! Začneme od úplných základů ovládání a práce se zrcadlovkou. Naučíme se zvládnout všechna důležitá nastavení a fotografické veličiny (expoziční čas, clonu, ISO) tak, abyste nakonec mohli samostatně pracovat v manuálním režimu M. Vyrazíme do ZOO, budeme fotit město ve dne i v noci, vyrazíme do Beskyd fotit vodopády i krajinu, naučíte se fotit makro nebo portrét a mnoho dalších zajímavých témat. Jakmile zvládnete fotoaparát, naučíte se pracovat s filtry, blesky a veškerým důležitým příslušenstvím, které vám pomůže dosáhnout nejlepších výsledků. Nakonec zjistíte, že není téměř nic, co byste nedokázali vyfotit!

Program kurzu

1. den:
Základy práce a ovládání digitální zrcadlovky. Seznámení se základními fotografickými pojmy, správným nastavením fotoaparátu, praktický nácvik ovládání základních funkcí fotoaparátu.
2. den:
Praktický nácvik práce s clonou, expozičním časem, ISO. Plynulý přechod do manuálního režimu “M”. Fotografování města a architektury, street foto, noční fotografování. (předpokládané ukončení nejdříve ve 22h)
3. den:
Workshop v ZOO Ostrava se zaměřením na zdokonalení práce v manuálních režimech A (Av), S (Tv) a M. Jak to na takovém workshopu vypadá a jaké fotky pořídíte se můžete podívat do blogu například zde. (celodenní workshop)
4. den:
Makro workshop zaměřený na efektivní práci s clonou, resp. hloubkou ostrosti + ev. spojení s kurzem fotografování psů (dle dohody a zájmu účastníků).
5. den:
Workshop v Beskydech – denní i noční fotografování krajiny se zaměřením na správnou expozici, kompozici, práci s expozičním časem a filtry. Jak bylo a co jsme nafotili na nedávném workshopu můžete kouknout zde. (předpokládané ukončení nejdříve ve 22h)
6. den:
Portrétní workshop – celodenní fotoworkshop zaměřený na práci s bleskem v portrétní fotografii, základy práce s modelem, využití přirozeného světla v kombinaci se zábleskovým světlem, praktický nácvik práce s externími blesky a příslušenstvím pro modelování a řízené (rádiové) odpalování externích blesků. (celodenní workshop)
Pozn.: Harmonogram, pořadí i téma workshopů se může změnit dle přání a schopností účastníků nebo rozhodnutí pořadatele kurzu. Vstupné a doprava na lokace nejsou v ceně kurzu.

Vhodné vybavení na kurz

  • digitální zrcadlovka (nikoliv kompakt!!!)
  • alespoň základní (setový) objektiv typu zoom
  • stativ (2ks je možné zapůjčit)

Cena: 8490,- Kč včetně DPH

Objednat Objednat jako dárek

garance-kvality

Vyzkoušejte zcela nový koncept fotografických kurzů! Systém výuky je koncipován tak, abyste se v co nejkratším čase dostali na nejvyšší možnou úroveň. Získáte ucelené a praktické dovednosti, které vám pomohou rychle a efektivně začít fotografovat. Úroveň a kvalita kurzu je garantována nejen osmi lety zkušeností lektora a fotografa Tomáše Drozda, ale také stovkami spokojených zákazníků, kteří kurzy absolvovali. Reakce zákazníků na předešlé kurzy naleznete v sekci “Reference” nebo na Facebooku.

Tomáš Drozd

fotograf a lektor kurzů fotografování
lektor

Fotografování jsem se začal aktivně věnovat v roce 2001. Od roku 2008 pravidelně lektoruji kurzy fotografování pro začínající a mírně pokročilé fotografy. V roce 2012 začínám pořádat také vlastní kurzy fotografování v Ostravě – Kurzyfoceni.cz.

Jako fotograf na volné noze se věnuji převážně fotografování svateb a portrétní fotografii. Pracuji řadu let v programech Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, Zoner Photo Studio a dalších.

Další kurzy

Základy fotografování

Přestaňte se bát svého fotoaparátu! Podrobně vás provedeme problematikou fotografování a obsluhy fotoaparátu. Vše dostatečně vysvětlíme a vyzkoušíme.

Detail kurzu

Individuální kurz

Neradi se účastníte hromadných kurzů, zajímá vás jen konkrétní téma nebo potřebujete ušít kurz přímo na míru? Zde je možnost právě pro vás!

Detail kurzu

Reference

Jedním slovem „luxus“. Kurz mi pomohl rozmotat postřehy naučené z odborné literatury. Lektor dokáže vše polopatě s přehledem vysvětlit a následně se i individuálně věnovat účastníkům kurzu. Jsem rád, že foťák neskončí v šuplíku a můžu tak jít ven v klidu trénovat „expoziční trojúhelník“ v manuálním režimu a různě experimentovat. Na kurzu se nenaučíte jenom fotit s různou clonou a časem, ale také se dozvíte mnoho o příslušenstvích, které udělají Vaše fotky ještě lepší. Určitě navštívím i další kurzy vedené panem Drozdem.

Přemek K.

Kurz 24.-25.1.2015. Na takovémto kurzu jsem byl poprvé v životě a musím říct, že jsem byl nadšený. Dověděl jsem se spoustu zajímavých věcí o kterých jsem neměl ani potuchy: kreativita času a clony, prostě práce v manuálu nebo na priority času či clony a mnoho dalšího, úžasné věci. Hodně dobře jsem se na kurzu cítil a pochytil jsem opravdu důležité a zajímavé informace ohledně focení. Myslím, že mě to posune o hodně dál a focení bude ještě větší zábavou než dosud bylo, je to velmi krásný koníček, vše výše napsané díky velmi přátelské atmosféře, vytvořené panem Drozdem a také ostatními účastníky kurzu, kterým také děkuji.
Tímto vřele doporučuji kurzy p.Drozda, ne jen brouzdání po internetu a čtení foto knih, ale především setkání se živým odborníkem, kterým p.Drozd rozhodně je. Vysvětluje vše velmi srozumitelně a jasně i těm, kteří chápou pomaleji, takže málokdo odejde z kurzu, aniž by se něco nedověděl.
Tímto bych chtěl moc poděkovat p.Drozdovi za neopakovatelné zážitky a přeji mu dobré světlo !!!
Kurz doporučuji všem začátečníkům jako jsem já a to po všech stránkách !

Boris M.

Další reference