Workshop – Vodopády na Satině a krajina Beskyd

Workshop – Vodopády na Satině a krajina Beskyd

Praktický foto workshop se zaměřením na práci v manuálním režimu při fotografování krajiny. Na workshopu se v praxi naučíte správně pracovat s dlouhými expozičními časy v plně manuálním režimu (ANO, všichni budeme pracovat pouze v režimu “M”). Osvojíte si správné nastavení fotoaparátu, základů kompozice a skladby obrazu.

Workshop – Vodopády na Satině a krajina Beskyd

Termín workshopu
jaro 2020
Místo konání
Malenovice
Začátek workshopu
13:00h
Ukončení workshopu
20:00h
Počet účastníků
Maximálně 8 účastníků (min. počet účastníků 4)

Popis workshopu

Workshop je určen všem, kteří si stále nejsou jisti prací v plně manuálním režimu “M”. Fotografický workshop je zaměřený na praktické dovednosti při fotografování v “terénu”. Pod vedením zkušeného lektora se naučíte využívat dlouhé expoziční časy pro tvorbu zajímavých snímků. Díky dostatku času a praktickému vyzkoušení všeho potřebného se zbavíte strachu z manuálního nastavení. Kromě osvojení základů kompozice a skladby obrazu zjistíte, že fotoaparát se dá používat docela jinak, než jak jste byli doposud zvyklí.

Pokud jste zvědaví, jak proběhl první ročník, zde jsou fotky, postřehy a krátké shrnutí z tohoto workshopu.

Program workshopu

 1. 13:00 – 13:30h Krátké seznámení se s nastavením fotoaparátu a stručný výklad k tématu fotografování.
 2. 13:30 – 16:00h Fotografování na lokaci pod dohledem lektora a plnění samostatných úkolů dle schopností účastníka.
 3. 16:00 – 17:00h Pauza na čaj, kávu a občerstvení v hotelu Rajská bouda. Přesun na druhou lokaci.
 4. 17:00 – 19:30h Fotografování při a po západu slunce.
 5. 19:30 – 20:00h Zhodnocení pořízených fotografií, diskuse, závěr

Vhodné vybavení na workshop

 • NUTNÉ – digitální zrcadlovka se základním objektivem
 • NUTNÉ – stativ (2ks lze zapůjčit)
 • NUTNÉ – polarizační filtr (má označení CPL – cirkulárně polarizační)
 • VOLITELNÉ – objektivy s ohniskovou vzdáleností 12-24mm a 70-300mm (není podmínkou)
 • VOLITELNÉ – šedé přechodové filtry
 • NUTNÉ – outdoorové oblečení vhodné pro pobyt v přírodě, ideálně odolné proti vlhku i chladu

Sraz všech účastníků je na autobusové zastávce Malenovice u restaurace Rajská bouda. GPS: 49.5750158N, 18.4037544E. Z Ostravy a Frýdku-Místku lze zajistit několik míst v autě.

Cena: 1490,- Kč včetně DPH

Tomáš Drozd

fotograf a lektor kurzů fotografování
lektor

Fotografování jsem se začal aktivně věnovat v roce 2001. Od roku 2008 pravidelně lektoruji kurzy fotografování pro začínající a mírně pokročilé fotografy. V roce 2012 začínám pořádat také vlastní kurzy fotografování v Ostravě – Kurzyfoceni.cz.

Jako fotograf na volné noze se věnuji převážně fotografování svateb a portrétní fotografii. Pracuji řadu let v programech Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, Zoner Photo Studio a dalších.

Další kurzy

Fotíme v Zoo Ostrava

Fotíte rádi zvířata? Pojďte s námi strávit celý den v zoo! Naučíme vás základní techniky fotografování zvířat a odnesete si krásné fotografie.

Detail kurzu

Individuální kurz

Neradi se účastníte hromadných kurzů, zajímá vás jen konkrétní téma nebo potřebujete ušít kurz přímo na míru? Zde je možnost právě pro vás!

Detail kurzu

Reference

Kurz mi pomohl ještě více, než jsem očekávala. Neuměla jsem si ani představit, že někdy budu mému foťáku tak moc rozumět. Hodně mi pomohly i vaše rady ohledně příslušenství, protože jsem absolutně netušila, podle čeho se vybírá externí blesk, filtry, atd. Myslím, že z vašeho výkladu všichni pochopí úplně všechno, protože umíte věci dobře vysvětlit.

Aneta M.kurz: Základy fotografování

Z mého pohledu byl kurz přesně určen pro mne. Teoretická čast mi odhalila veškeré záludnosti focení s digitální zrdcadlovkou a v případě nejasností jste vždy našel tu správnou cestu jak nám to vysvětlit. V praktické časti jsme nově nabyté zkušenosti převedli do reality s vašimi případnými korekcemi. Co se týče náplně kurzu, určitě bych nic neměnila, bylo to vše naprosto dostačující. Kurz mi ukázal jak naplno využít potencíál a možnosti mého fotoaparátu. Kurz bych samozřejmě všem začátečníkům i pokročilým vřele doporučila.

Kamila G.kurz: Fotíme v Zoo Ostrava

Další reference