Základy svícení v ateliéru

Kurz fotografování: Základy svícení v ateliéru

Máte vlastní ateliér nebo uvažujete o jeho pořízení? Tápete v práci se studiovými světly nebo ve správném nastavení fotoaparátu? Zkušený lektor a fotograf vás na tomto kurzu naučí, jak si vybrat a hlavně správně používat studiová světla včetně příslušenství. Pochopíte základy práce se světlem v ateliéru. Osvojíte si základní techniky svícení a práce s modelem. Všechny nabyté vědomosti si ihned vyzkoušíte v praxi.

Základy svícení v ateliéru

Termíny kurzů
Pouze individuálně
Místo konání
Teslova 1117/2d, Ostrava – Mor. Ostrava a Přívoz zobrazit na mapě
Délka kurzu
3h
Počet účastníků
maximálně 4

Popis kurzu

V malém kolektivu účastníků si pod dohledem zkušeného lektora sami vyzkoušíte práci se studiovými světly a modelem. Získáte jasnou představu o vybavení, které budete potřebovat. Pochopíte základní principy práce se studiovými blesky a se světlem obecně. Naučíte se správně komunikovat a pózovat model tak, aby výsledek odpovídal vašim představám. Díky nabytým vědomostem budete vědět, jak správně fotit portrét v ateliéru i mimo něj.

Pro úspěšné zvládnutí kurzu je nutné mít alespoň základní znalosti obsluhy fotoaparátu v rozsahu kurzu Základy fotografování.

Obsah kurzu

  1. Správné nastavení fotoaparátu a světel
  2. Druhy světel v ateliéru a metody jejich využití
  3. Základy práce s modelem: komunikace, pózování, výrazy atd.
  4. Základní metody práce se studiovými světly
  5. Praktické využití různých modifikátorů světla
  6. Pokročilé metody svícení
  7. Plnění samostatných úkolů dle pokynů lektora
  8. .. a mnoho dalšího

Vhodné vybavení na kurz

  • digitální zrcadlovka Canon nebo Nikon
  • univerzální objektiv typu zoom a ideálně také objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností: 50 – 85mm (není podmínkou)

Cena: 2990,- Kč včetně DPH

Tomáš Drozd

fotograf a lektor kurzů fotografování
lektor

Fotografování jsem se začal aktivně věnovat v roce 2001. Od roku 2008 pravidelně lektoruji kurzy fotografování pro začínající a mírně pokročilé fotografy. V roce 2012 začínám pořádat také vlastní kurzy fotografování v Ostravě – Kurzyfoceni.cz.

Jako fotograf na volné noze se věnuji převážně fotografování svateb a portrétní fotografii. Pracuji řadu let v programech Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, Zoner Photo Studio a dalších.

Další kurzy

Základy fotografování

Přestaňte se bát svého fotoaparátu! Podrobně vás provedeme problematikou fotografování a obsluhy fotoaparátu. Vše dostatečně vysvětlíme a vyzkoušíme.

Detail kurzu

Individuální kurz

Neradi se účastníte hromadných kurzů, zajímá vás jen konkrétní téma nebo potřebujete ušít kurz přímo na míru? Zde je možnost právě pro vás!

Detail kurzu

Reference

Z mého pohledu byl kurz přesně určen pro mne. Teoretická čast mi odhalila veškeré záludnosti focení s digitální zrdcadlovkou a v případě nejasností jste vždy našel tu správnou cestu jak nám to vysvětlit. V praktické časti jsme nově nabyté zkušenosti převedli do reality s vašimi případnými korekcemi. Co se týče náplně kurzu, určitě bych nic neměnila, bylo to vše naprosto dostačující. Kurz mi ukázal jak naplno využít potencíál a možnosti mého fotoaparátu. Kurz bych samozřejmě všem začátečníkům i pokročilým vřele doporučila.

Kamila G.

Kurz mi pomohl ještě více, než jsem očekávala. Neuměla jsem si ani představit, že někdy budu mému foťáku tak moc rozumět. Hodně mi pomohly i vaše rady ohledně příslušenství, protože jsem absolutně netušila, podle čeho se vybírá externí blesk, filtry, atd. Myslím, že z vašeho výkladu všichni pochopí úplně všechno, protože umíte věci dobře vysvětlit.

Aneta M.

Další reference