Opět jsme fotili v Zoo Ostrava

Kurz Fotíme v Zoo Ostrava je vždy “výživný” zdroj pro sepsání příspěvku do blogu. Nebudu se omlouvat, ale jsem lump a dlouho jsem nic nenapsal. Díky Facebooku jsem zlenivěl v psaní a také času není příliš mnoho (výmluva).

Na kurz nám počasí vyšlo parádně. Před vstupem do zoo jsme se museli prodrat davem zaměstnáni chtivých uchazečů, protože zrovna probíhal nějaký konkurz. Pak už byla zoo naše. Úmyslně píši naše, protože se v den kurzu rozdávalo vysvědčení, což mělo očividný vliv na dopolední návštěvnost.

Po krátkém entrée v učebně jsme vyrazili vstříc krásným fotografiím. Tradičně jedna z nejdelších a fotograficky nejzajímavějších zastávek se konala u koz.

Kurz fotografování Fotíme v Zoo Ostrava Kurz fotografování Fotíme v Zoo Ostrava

Někdo pózoval za odměnu, někdo pózoval zadarmo.

Kurz fotografování Fotíme v Zoo Ostrava Kurz fotografování Fotíme v Zoo Ostrava

Někdo se celý den předváděl.

Kurz fotografování Fotíme v Zoo Ostrava

Ve voliéře Papua se odpočívalo na odpoledním slunci, pouze Korunáč Sclaterův se pyšně procházel sem a tam, jako by mu to tam patřilo. Až z něho šel strach 🙂

Kurz fotografování Fotíme v Zoo Ostrava Kurz fotografování Fotíme v Zoo Ostrava Kurz fotografování Fotíme v Zoo Ostrava

No co čert nechtěl, velice se mu zalíbil můj batoh a jal se jej s chutí ochutnávat. Ve snaze ubránit můj léta dobře sloužící batoh značky Fomei (za tu výdrž si zaslouží reklamu!) jsem se mu jako správný fotograf postavil do cesty s tím, že než mu jej odeberu a celou situaci zdokumentuji. Chyba! Okamžitě jsem inkasoval ránu křídlem, druhou, třetí.. Zaskočen odvahou a sebejistotou 30 cm ptáka jsem zapomněl fotografovat a dal se na ústup. Naštěstí pí Milena S. vše pohotově vyfotografovala.

Ve výběhu slonů se přišla ukázat malá „prďolka” (bohužel nemá a nebude mít jméno – viz. článek v MS Deníku).

Kurz fotografování Fotíme v Zoo Ostrava

U koček cejlonských bylo také veselo. Koťata vesele poskakovala po výběhu, protože byl zrovna čas krmení.

Kurz fotografování Fotíme v Zoo Ostrava

Ostatně mláďat je v ostravské zoo k vidění v tuto dobu docela hodně. Proto doporučuji návštěvu ať už s kurzem nebo individuálně.

Kurz fotografování Fotíme v Zoo Ostrava

Uplynulý kurz hodnotím jako velmi povedený a doufám, že zbývající dva letošní kurzy v Zoo Ostrava budou minimálně stejně dobré. Účastníkům tímto ještě jednou děkuji za příjemně strávený den a na ostatní se těším třeba někdy na kurzu!

Tomáš Drozd | Kurzyfocení.cz
lektor kurzů fotografování a fotograf
www.kurzyfoceni.cz
Facebook

Rubriky
0 Comments
0 Pings & Trackbacks

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.