Srpnový kurz v zoo je za námi

V pátek 17.8. proběhl kurz fotografování: Fotíme v zoo Ostrava. Svou účast nakonec potvrdili „jen“ čtyři účastníci. Počasí nám dopoledne příliš nepřálo, což až tolik nevadilo, protože dopoledne jsme strávili v učebně. Téměř všichni účastníci byli na kurz dobře připraveni. Kromě základních vědomostí měli s sebou digitální zrcadlovky, teleobjektivy, nebo i dokonce monopod.

Zhruba v jedenáct hodin jsme vyrazili fotografovat. Díky tomu, že bylo stále pod mrakem a drobně mrholilo, mohli jsme si krásně vyzkoušet, jak se vyrovnat s nedostatkem světla a jak fotografovat v dešti. Kolem poledne se počasí umoudřilo a dokonce začalo vysvítat slunce, což opět podstatně změnilo podmínky fotografování, resp. znamenalo nutnost umět si správně nastavit fotoaparát.

Během kurzu jsme obešli prakticky celou zoo. Nejdelší čas jsme strávili u kočkovitých šelem, které jsou pro fotografování asi nejzajímavější. Kromě všech ostatních dovedností se účastníci naučili fotografovat přes sklo, mříže nebo pletivo. Naučili se pracovat s clonou, časem i citlivostí snímače a získali zkušenosti, které využijí jak při fotografování zvířat, tak při běžném focení.

vítězný snímek z kurzu - Fotíme v zoo Ostrava

Samozřejmě nechyběla soutěž o nejlepší snímek. Každý účastník dal do soutěže tři nejlepší fotografie, které v průběhu kurzu pořídil. Z nich jsme vybrali tu absolutně nejlepší, které byla odměněna tričkem s naším logem.

Další kurz proběhne 14.9.2012. Kurzu se zúčastní také výherce fotografické soutěže pořádané Zoo Ostrava – Druhý rok života sloní slečny Rashmi. Je možné, že s ohledem na podzimní počasí to bude letos i poslední kurz v Zoo Ostrava, proto pokud stále váháte, využijte tento poslední potvrzený termín.

Už se na vás moc těšíme!

kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava kurz fotografování - Fotíme v zoo Ostrava
Rubriky
0 Comments
0 Pings & Trackbacks

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.