Základy fotografování

Kurz fotografování: Základy fotografování

Komplexní dvoudenní fotografický kurz. V tomto kurzu vás provedeme všemi důležitými aspekty problematiky fotografování. Vysvětlíme vám všechny základní i pokročilé techniky fotografování. Vysvětlíme si základní fotografické veličiny. Všechny nabyté vědomosti si ihned vyzkoušíte pod vedením zkušeného lektora. Po absolvování tohoto kurzu už by jste neměli mít problém vyfotit téměř cokoliv, s čím se v běžných situacích setkáte.

Základy fotografování

Termíny kurzů
22.-23.2.2020, 14.-15.3.2020, 18.-19.4.2020, 16.-17.5.2020, 27.-28.6.2020
Délka kurzu
12 h
Místo konání
Teslova 1117/2d, Ostrava – Mor. Ostrava a Přívoz zobrazit na mapě
Počet účastníků
Maximálně 8 účastníků (min. počet účastníků 4)

Víkendové kurzy probíhají v sobotu a neděli v době od 10 do 16h. Kurzy ve čtvrtek a v pátek (jsou-li vypsány) probíhají v době od 15 do 21h.

Popis kurzu

Nebaví vás studovat fotografickou literaturu, manuály a stále tápete v nastavení fotoaparátu? V tomto kurzu vás zkušený lektor jednoduchou a srozumitelnou formou naučí vše potřebné. Seznámíte se s problematikou expozičního času, clony, ISO, kompozice a dalšími důležitými věcmi, které jsou nezbytné k vytvoření hezkých fotografií. Veškeré nabyté vědomosti si ihned vyzkoušíte, aby jste je dostali tak říkajíc “do krve”. Objevíte kreativní možnosti práce s clonou nebo expozičním časem, tajemství správné expozice v různých situacích a mnoho dalšího. Přijďte na kurz a začněte svůj fotoaparát využívat naplno! Kurz je určen především pro majitele digitálních zrcadlovek nebo bezzrcadlovek.

Obsah kurzu

 1. Popis fotoaparátů a jejich ovládání
 2. Příslušenství fotoaparátů – objetivy, blesky, filtry, stativy, paměťové karty a další
 3. Základní fotografické veličiny – čas, clona, ISO
 4. Expoziční režimy, histogram
 5. Práce s bleskem
 6. Práce s filtry
 7. Základy kompozice
 8. Formáty obrazu – RAW, NEF, JPEG, TIFF
 9. Práce s fotografiemi v programu Zoner Photo Studio
 10. Základy práce s formátem RAW v programu Zoner Photo Studio
 11. .. a mnoho dalšího

Vhodné vybavení na kurz

 • NUTNÉ – kompaktní fotoaparát s manuálními expozičními režimy (P, Av, Tv, M) nebo digitální zrcadlovka
 • NUTNÉ – univerzální objektiv typu zoom, VOLITELNÉ – objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností, makro objektiv
 • VOLITELNÉ – fotografické filtry, stativ, externí blesk
 • dobrá nálada a chuť se něco naučit

Cena: 1.990,- Kč včetně DPH

Tomáš Drozd

fotograf a lektor kurzů fotografování
lektor

Fotografování jsem se začal aktivně věnovat v roce 2001. Od roku 2008 pravidelně lektoruji kurzy fotografování pro začínající a mírně pokročilé fotografy. V roce 2012 začínám pořádat také vlastní kurzy fotografování v Ostravě – Kurzyfoceni.cz.

Jako fotograf na volné noze se věnuji převážně fotografování svateb a portrétní fotografii. Pracuji řadu let v programech Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, Zoner Photo Studio a dalších.

Další kurzy

Fotíme v Zoo Ostrava

Fotíte rádi zvířata? Pojďte s námi strávit celý den v zoo! Naučíme vás základní techniky fotografování zvířat a odnesete si krásné fotografie.

Detail kurzu

Individuální kurz

Neradi se účastníte hromadných kurzů, zajímá vás jen konkrétní téma nebo potřebujete ušít kurz přímo na míru? Zde je možnost právě pro vás!

Detail kurzu

Reference

Kurz mi pomohl ještě více, než jsem očekávala. Neuměla jsem si ani představit, že někdy budu mému foťáku tak moc rozumět. Hodně mi pomohly i vaše rady ohledně příslušenství, protože jsem absolutně netušila, podle čeho se vybírá externí blesk, filtry, atd. Myslím, že z vašeho výkladu všichni pochopí úplně všechno, protože umíte věci dobře vysvětlit.

Aneta M.kurz: Základy fotografování

Z mého pohledu byl kurz přesně určen pro mne. Teoretická čast mi odhalila veškeré záludnosti focení s digitální zrdcadlovkou a v případě nejasností jste vždy našel tu správnou cestu jak nám to vysvětlit. V praktické časti jsme nově nabyté zkušenosti převedli do reality s vašimi případnými korekcemi. Co se týče náplně kurzu, určitě bych nic neměnila, bylo to vše naprosto dostačující. Kurz mi ukázal jak naplno využít potencíál a možnosti mého fotoaparátu. Kurz bych samozřejmě všem začátečníkům i pokročilým vřele doporučila.

Kamila G.kurz: Fotíme v Zoo Ostrava

Další reference